Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że prawdziwa relacja, między dwoma dorosłymi ludźmi zaczyna się wtedy, kiedy odpowiednio się do siebie zbliżą. Bez względu na to, czy stanie się to na pierwszej randce czy po pół roku spotykania. Poważnie zaczyna robić się wtedy, kiedy wylądujemy w łóżku. Jeśli spotkamy odpowiednią osobą, to uwierzcie mi, że nie będziecie się zastanawiać kiedy to powinno się stać. To po prostu stanie się samo.

Jak mocno jesteście połączeni.

Według seksuologów, oddalamy się od drugiej osoby, jeśli brak kontaktu fizycznego (czytaj seksu), trwa dłużej niż 14 dni. Po dwóch tygodniach, zaczynamy łapać dystans i wasz związek, nie będzie taki jaki mógłby być. Rozumiem, że istnieją różne sytuacje w życiu. Praca na odległość, częste wyjazdy, dzieci i inne przeszkody. Jednak bez względu na to czy macie na to wpływ czy nie, tak po prostu się dzieje.

Zastanówcie się, jak się czujecie po. Jak wygląda wasz dzień, jeśli kochaliście się rano, lub jaki jest dzień następny, jeśli kochaliście się wieczorem. Nie chodzi mi o samo rozluźnienie i hormony. Chodzi mi o podejście do waszego partnera. Nie jest wam łatwiej się porozumieć? Nie jest wam łatwiej pójść na kompromis? Nie myślicie o sobie nawzajem częściej?

Seks jest kurewsko ważny. Jeśli myślicie inaczej to po prostu jesteście w błędzie lub odrzucacie tą myśl bo nie dostajecie tego czego chcecie. Jak mówi myśl przewodnia tego bloga, możecie mieć wszystko czego chcecie.

Temperament.

Nie od dziś wiadomo, że istnieją osoby o różnym temperamencie. Stereotyp, że tylko facet myśli bez przerwy o seksie jest tak samo prawdziwy jak ten, że dobry seks jest tylko na początku związku. Znam tak samo dużo kobiet narzekających na słaby temperament faceta, co mężczyzn narzekających na swoje kobiety. To naprawdę nie ma znaczenia. Istnieją zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy posiadają niski lub wysoki temperament.

Jak sobie z tym poradzić? Idealnie jest wtedy, kiedy zgramy się ze swoim partnerem i odnajdziemy takiego, który ma taki sam temperament, lubi to samo i jest tak samo otwarty na seks. To jest jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko się odważyć i nie poprzestawać na byle jakich relacjach. Jeśli chcecie mieć wszystko. To również możecie mieć zajebisty seks, nie tylko na początku, ale przez cały związek.

Druga sytuacja – temperamenty się rozmywają. On chce seksu dwa razy dziennie, a ona tylko kilka razy w tygodniu. Jak najbardziej jest to sytuacja do rozwiązania. W takim przypadku obie strony muszą pójść na kompromis i spotkać się po środku. Masturbacja również jest dobrym sposobem na zaspokojenie i pozbycie się napięcia. Trzeba tylko być wyrozumiałym i w obydwie strony muszą zrozumieć, że nasz partner lub partnerka tego potrzebuje i nie w tym nic złego. Osoby, które to robią, są o wiele lepszymi kochankami, lepiej kontrolują się w łóżku, wiedzą czego chcą i znają swoje ciało. Zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn.

Trzecia sytuacja, ma miejsce wtedy, kiedy nasze temperamenty rozmijają się całkowicie. W takim przypadku, jednym z rozwiązań jest dostrajanie partnera. Jeśli nie ma ochoty na seks, to po prostu starasz się w nim rozbudzić tą ochotę. Osobiście, nie widzę dla takiego związku przyszłości, a nawet jeśli, to nie będzie on szczęśliwy i wypełniony spełnieniem. W seksie chodzi o to, żeby obie strony chciały tego tak samo bardzo.

Ostatnia, czwarta sytuacja jest najcięższa. Ma ona miejsce, kiedy nasz partner jest aseksualny. Na pocieszenie napiszę, że aseksualizm występuję u około 1% społeczeństwa. Jest to bardzo mały procent, jednak nadal, może was spotkać. Osoba z małym temperamentem, może być z aseksulaną osobą, która aby zaspokoić partnera będzie uprawiać seks. Jednak osoba, dla której seks jest bardzo ważny i potrzebuje go codziennie, związek taki ma małe szanse na przetrwanie.

Seks jest kurewsko ważny. 

Każdy z nas stara się dbać o ważne dla nas w życiu rzeczy. Dbamy o naszą pracę, o relację z rodziną, dzieci, o naszych przyjaciół. Dbamy o nasze ciała i o to, żeby iść do przodu. Dlaczego więc, tak samo nie zadbamy o nasz związek, którego seks jest jedną z najistotniejszych części. Bez względu na to, czy dopiero się poznajemy czy jesteśmy ze sobą od 10 lat. Seks powinien być dla nas tak samo ważny. Dla jednych może bardziej, dla innych mniej. Jednak oboje w związku powinniśmy dbać o niego na tym samym poziomie i starać się dać partnerowi to czego potrzebuje. Nie tylko i wyłącznie poświęcając się, ale dostając również to czego my oczekujemy. Osiągniemy to jedynie poprzez otwartość, szczerość i rozmowę. Nie rozmawiając o seksie i naszych fantazjach, zawsze będziemy nie spełnieni. Nie bójcie się mówić o nim otwarcie. Najgorsze co może się stać to to, że poznacie się jeszcze lepiej.

Jeśli od ponad dwóch tygodni nie dochodziło między wami do zbliżenia, to warto się zastanowić dlaczego tak się dzieje. Lepiej to zrobić teraz, niż w sytuacji, kiedy będzie już za późno, a nasz partner będzie w całkowicie innym miejscu. Nowym i bardziej ekscytującym, niż ten, w jego związku. Chcecie podejmować takie ryzyko? 

Zdjęcie tutułowe: Jake Davies