Nie piszę tutaj często. Jednak, gdy to już robię, ma to dla mnie naprawdę duże znaczenie. Jeśli sprawię, że choć jedna z osób, która przeczyta mój tekst, zatrzyma się i zastanowi się nad tym co robi, to odniosę sukces. Tyle mi wystarczy. 

Zacznijmy od tego, że tekst może dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn, ale z mojego doświadczenia to kobiety bardziej przejmują się swoim wiekiem i to na jakim etapie życia się znajdują.

Uderzyła 30-tka. Wydaje Ci się, że Twoje życie zawodowe powinno być poukładane, wydaję Ci się, że koło Ciebie powinien być partner Twojego życia oraz wydaje Ci się, że powinnaś mieć już dziecko albo przynajmniej powinnaś zacząć się starać.

Powinnaś jedno, powinnaś drugie, powinnaś… Gówno prawda. Jeśli masz 30 lat na karku to jesteś wystarczająco mądra, żeby nie wierzyć w takie pierdolety.

Każdy z nas ma inny zegar i każdy z nas odnajduje swoje szczęście w innym czasie. Nie ma schematów i nikt nie powinien Wam wmawiać co się powinno w określonym czasie. Świat nie funkcjonuje tak jak 200 lat temu.

Jeśli nie zaczniesz żyć dla siebie, jeśli nie zaczniesz podejmować decyzji na podstawie tego co czujesz głęboko w sercu, a nie tego co chciałabyś czuć to sama zgotujesz sobie los na nieszczęśliwe życie. To ty podejmujesz decyzje i nie waż się myśleć, że nie możesz czegoś zrobić. 

Wolę przeżyć ostatnie 10 lat życia w związku z kobietą, którą kocham nad życie, niż męczyć się całe życie u boku kogoś z kim nie mam nic wspólnego. 

Ten wpis ma Wam uświadomić tylko i wyłącznie jedno. Nie podejmujcie decyzji na podstawie ostrego rozkazującego tonu w Waszej głowie. To głos rozumu. Kieruje się on wszystkim co jest dookoła. Zbiera informacje, analizuje i bierze pod uwagę Co robią inni oraz co mówi Ci Twoja matka. Ty masz podejmować decyzje na podstawie miłego, ciepłego głosu, który jest głosem Twojej duszy. To decyzje podjęte na podstawie tego głosu, sprawią, że będziesz szczęśliwa.

Do momentu jak nie skupisz się na sobie i na tym co Tobie sprawia szczęście, będziesz pracować w pracy której nienawidzisz i przychodzić do domu do faceta, którego nie rozumiesz.

Nie zrób sobie z życia koszmaru. Na podejmowanie decyzji, nigdy nie jest za późno. Im wcześniej zaczniesz słuchać głosu duszy, tym wcześniej zaczniesz czuć się szczęśliwa oraz kochana. Nie żałuję żadnej rzuconej pracy, nie żałuję odwołania ślubu ani zakończenia jakiejkolwiek relacji. Jeśli już, to żałuję, że zrobiłem to tak późno. 

Panowie, jeśli jakikolwiek z Was to czyta. Was, dotyczy to tak samo jak kobiety. Każdy ma swój czas i nikt nie powinien wpływać na Wasze decyzje. Wiem, że trudno jest je czasem podjąć, szczególnie jak trzeba kogoś zranić. Wiem, że może być ciężko szukać tego co naprawdę nas kręci, gdy od dawna nie możemy tego znaleźć. Jednak tylko wytrwałość i skupienie się na sobie nas do tego doprowadzi. 

Po 30-tce wiemy co chcemy od życia, wiemy jaki powinien być partner naszego życia. Wiemy co chcielibyśmy w życiu osiągnąć i wiemy co nas kręci w łóżku.

Jeśli jeszcze nie mamy tego czego chcemy, to skupmy się na sobie i czekajmy na odpowiedni moment. Jeśli jesteśmy w sytuacji w której podejmujemy decyzje, po których będzie się trudno wycofać, tak, piszę tutaj o ślubie, dzieciach i innych poważnych krokach, to sto razy zastanówmy się czy to jest na to czas, oraz czy osoba koło nas, jest tą odpowiednią.

Prawdziwe szczęście istnieje, miłość również. Wszystko zależy od Was i nawet nie ważcie się myśleć inaczej.