Zastanów się o co dbasz.

Życie składa się z różnych rzeczy. W większości przypadków dzielimy swój czas na pracę, czas wolny oraz sen. Idealnie kiedy te proporcje są równe, jednak nie zawsze tak się udaje. Praca daje nam możliwość wykorzystywania czasu wolnego tak jak chcemy. Dlatego o nią dbamy, staramy się dać z siebie wszystko, przykładamy się i często stawiamy ją na pierwszym miejscu. W czasie wolnym, aby dać odpocząć ciału i głowie skupiamy się na swoich pasjach, rozwoju osobistym i wszystkim co pozwala nam zachować równowagę. Sen jest też ważny. Każdy chciałby spać po osiem godzin, jednak często musi wystarczyć nam sześć. Tak naprawdę, trend pracy za wszelką cenę i nie spania po nocach, trochę zaczyna podupadać. Ci, którzy chcą odnieść sukces, zdają sobie sprawę z tego, że gdy będą wypoczęci mają na to większe szanse. Zrobisz więcej i w krótszym czasie, jeśli jesteś wyspany. Po prostu.

Wszystko pięknie. Pracujemy nad swoją pracą, nad czasem wolnym. Jesteśmy zaangażowani jeśli chodzi o naszych przyjaciół, bo wiemy, że gdy będą mogli na nas liczyć, my będziemy mogli liczyć na nich. Rodzina zawsze jest dla nas ważna i ten kto ma dzieci, zawsze stawia je na pierwszym miejscu. Mając dzieci, po prostu zmieniają się priorytety w życiu, bo wiesz, że bierzesz za kogoś odpowiedzialność i chcesz to zrobić jak najlepiej.

 

Związek. Po prostu jest.

A co ze związkiem? Skoro tyle pracy i wysiłku wkładamy we wszystkie aspekty naszego życia, to co z naszym związkiem? Czy gdy już z kimś jesteśmy, przeszliśmy okres zakochania i motyli w brzuchu nie musimy nic więcej robić? Dlaczego tak dużo osób, bierze związek za coś gwarantowanego. Jeszcze jeśli jest ślub i dzieci. Partner związany na zawsze. Nie musimy wkładać w związek żadnego wysiłku i żadnej pracy. Może oprócz kilku świąt/okazji w ciągu roku. Jednak wtedy kupi się jakiś prezent i problem z głowy.

Życie mija. Praca się zmienia. Dzieci dorastają i odchodzą na swoje. Wiecie co wtedy zostaje? Ty i twój związek. Jeśli przez całe życie był dla Ciebie na ostatnim miejscu, bo było więcej na głowie, nie dziw się, że budząc się rano, nie cieszysz się na widok tej drugiej osoby.

Wszystko jest dla Ciebie ważne, a związek po prostu jest. Nic nie trzeba robić. Nie prawda. Chcesz mieć byle jakie życie to traktuj związek byle jak. Jeśli interesuje Cię dostawanie od życia wszystkiego, musisz dbać o związek.

 

Pracujesz nad innymi rzeczami, pracuj nad związkiem.

Tak samo jak w przypadku innych rzeczy, aby coś było dobre, trzeba nad tym pracować. Dlatego właśnie, nad związkiem trzeba pracować, a jeśli chcesz być z kimś całe życie, to ta praca zaczyna się w dniu kiedy się poznaliście i trwa do końca. Pociesze Cię. Masz do wykonania tylko połowę roboty, drugą powinien wykonać Twój partner.

To, że tylko facet się powinien starać to gówno prawda. Związek składa się z dwójki ludzi i nikt nie powinien brać za niego większej odpowiedzialności. Zarówno mężczyzna jak i kobieta powinni dbać o związek tak samo.

Pamiętaj.

Wiemy, że do szczegółów większą uwagę przykuwają kobiety niż mężczyźni, jednak tą pracę trzeba wykonywać tak samo po obu stronach. Kobiety są wyczulone na tym względzie, ale tylko dlatego, że zapominanie o tym co mówiły odbierają tak, jakbyśmy ich wcale i nigdy nie słuchali. Nie daj jej do tego powodów. Pamiętaj o tym co ważne i zwracaj uwagę na szczegóły. Ona też powinna pamiętać i wykazywać takie samo zainteresowanie jego rzeczami, jakie sama oczekuje.

Zaskakuj.

To nie jest takie trudne. Kobiety uwielbiają, jak facet przejmuje inicjatywę. Dlatego właśnie, dobrze żebyś od czasu do czasu zrobił coś, co ją zaskoczy. Czasem wystarczy mała rzecz. Przed pracą, przygotuj jej śniadanie. Wyprasuj koszulę do pracy. W środku dnia podjedź do niej do pracy i powiedz, że chciałeś ją tylko zobaczyć. Kobieta również może zaskoczyć faceta. Zrobi to, jeśli nie będzie tylko oczekiwać na ruch z jego strony, tylko sama przejmie czasem inicjatywę. Może to być wyjście bez bielizny na miasto lub zaaranżowanie jakieś sytuacji. Jednak każdy facet jest inny i powinnaś wiedzieć co sprawi przyjemność twojemu.

Planuj.

Planować można wszystko. Dzięki temu nie obudzisz się w ostatniej chwili w sytuacji w której wymyślisz coś na szybko i byle jak. Jeśli będziesz planować, będziesz pokazywać partnerowi zaangażowanie. Wiesz, kiedy są urodziny twojego partnera, wiesz kiedy zbliża się rocznica, wiesz kiedy nadchodzi moment w którym potrzebujecie wspólnego wyjazdu aby odpocząć. Planowanie da ci czas na zrobienie czegoś lepiej bo w tym czasie dowiesz się co możesz zrobić. W ostatniej chwili, nie przypomnisz sobie wspólnej rozmowy na temat tego co sprawiłoby wam radość. Jeśli zaczniesz myśleć o tych rzeczach wcześniej, będziesz mieć czas na zorganizowanie przemyślanego prezentu czy ekscytującego wyjazdu.

Idź na kompromis.

Pisałem o tym w poprzednim wpisie, w którym chodziło o seks. Oczywiście wszystko wywodzi się z rozmowy. Jeśli w ten weekend chcesz spędzić czas ze swoimi kumplami, powiedz jej, że w następny pojedziecie gdzieś razem. Jeśli Ty masz ochotę coś zjeść, a twój partner ma ochotę na coś zupełnie innego, albo idźcie w dwa miejsca, albo znajdźcie takie, które zadowoli obojga. Często kompromis będzie polegał, na odłożeniu na chwilę sowich spraw i spędzenie czasu z partnerem. Uwierz mi, nie ma nic ważniejszego nić poświęcanie czasu tym których kochamy. Nie chcesz pewnego dnia żałować, że tego nie robiłeś gdy ich zabraknie. Czasem będzie musiało ustąpić jedno, czasem drugie. Zagrożenie pojawia się wtedy, kiedy tylko jedna osoba dostaje to czego chce, a druga na wszystko się godzi.

Dbaj o siebie. 

Zazwyczaj poznajemy się jak jesteśmy piękni i młodzi, jednak nie trwa to wiecznie. W psychologii wyróżnia się osoby, które są w sobie tak szaleńczo zakochani, że na przykład facet dosłownie nie zauważa tego jak starzeje się jego kobieta. Pragnie ją tak samo jak na początku. Z drugiej strony, facet im starszy tym wygląda lepiej, jednak nie koniecznie wtedy kiedy będąc w pozycji pionowej może postawić sobie coś na brzuchu. Jeśli chcemy być atrakcyjni dla swojego partnera musimy dbać o siebie. Facet powinien uprawiać sport, aby być sprawny i silny. Kobieta od czasu do czasu powinna włożyć coś seksownego, tak aby podkreślić swoją atrakcyjność. Jeśli przestaniemy dbać o siebie i nie będzie nam zależało na tym jak wyglądamy, nie możemy oczekiwać tego, że nasz partner będzie nas pragnął tak samo jak na początku. Miłość wiąże, jednak pożądanie w dużej mierze opiera się na tym co widzimy.

Rozmawiaj. 

Na ten temat powstał cały wpis „Jak nie zjebać sobie związku”. Jednak napiszę to jeszcze raz. Rozmowa i słuchanie partnera, ale takie prawdziwe słuchanie, jest najważniejsze. Równeż dbanie o to co chce partner i wspólne realizowanie tego czego chcemy. Wtedy nigdy nie usłyszymy „…zawsze robimy to co Ty chcesz…”, „…nigdy nie możemy…” itp. Praca nad związkiem może mieć miejsce jedynie wtedy, kiedy będziemy wiedzieli nad czym pracować. Dowiemy się tego, rozmawiając z naszym partnerem.

Nie bierz związku, jako czegoś gwarantowanego. Ze związkiem jest tak samo jak ze wszystkim innym. Nie dbasz o niego, nie pracujesz nad nim to go tracisz. Jeśli w czasie pracy miałbyś cały czas wyjebane i na niczym by Ci nie zależało, to nie dostałbyś wypłaty i prędzej czy później byś ją stracił. Jeśli nie dbasz o związek i drugą osobę, a wymagasz od niej czegoś to jest to dokładnie ten sam mechanizm. Nie dostaniesz tego czego chcesz i również go stracisz. Może dalej będziecie żyć koło siebie, bo zabraknie wam jaj do tego żeby się rozstać, ale będziecie żyć obok siebie, a nie ze sobą. A takie życie jest gówno warte. 

 

Zdjęcie tytułowe: Pablo Heimplatz