Jednym z aspektów, przez który możemy doprowadzić nasz związek do ruiny to strata zainteresowania ze strony naszej drugiej połowy. Jak się poznajemy, wszystko jest nowe. Emocje sięgają sufitu, a my dzień po dniu, miesiąc po miesiącu odkrywamy  siebie nawzajem. Jednak lata mijają, stajemy się sobie coraz bardziej bliscy, a na końcu nie mamy już przed sobą żadnych tajemnic i wiemy o sobie dosłownie wszystko.

Stajemy się dla siebie nawzajem po prostu nudni. Nic nas już nie zaskakuje, nic nie dziwi, a większość rzeczy przestaje nasz cieszyć.

Jak tego uniknąć? 

W innych wpisach pisałem, że jeśli sami się nie akceptujemy i jeśli sami z sobą nie mamy wszystkiego dobrze poukładanego, to trudno będzie nam stworzyć idealny związek. Ciężko kogoś kochać, jeśli sami siebie nie kochamy. Ciężko oczekiwać od drugiej osoby, że wypełni pustkę którą czujemy, jeśli sami nie potrafimy jej wypełnić.

Tak samo jak ważny jest rozwój naszych indywidualności i naszych osób, przed wejściem w związek, tak samo ważne jest to gdy już w związku jesteśmy.

Jak najprościej utrzymywać zainteresowanie naszego partnera? 

Cały czas się rozwijać i spędzać nad swoim rozwojem tak samo dużo czasu jak na rozwojem związku. Czasem dzieje się tak, że w związku robimy tyle rzeczy razem, że w pewnym momencie zaczynamy się gubić i tracić granicę pomiędzy „Ty” i „Ja”. Uważam, że wcale nie podobne osobowości mogą stworzyć idealny związek, ale właśnie te całkowicie różne. To dzięki temu będziemy dla siebie cały czas ciekawi. Jeśli zatrze się granica w związku pomiędzy dwoma osobami, to jak mamy być atrakcyjni dla tej drugiej osoby skoro robimy, mówimy i jesteśmy tacy sami?

Pracuj nad sobą i dbaj o swoją przestrzeń. 

Osoby, które są w dojrzałych związkach, wiedzą, że nie jesteśmy jak dwie połówki jabłka, tylko jak dwie połówki zupełnie innych owoców. Owszem, możemy się dopełniać i nawzajem wspierać w strefach w których jedno z nas jest lepsze. Jednak jesteśmy inni. Jeśli chcemy aby nasz związek trwał latami, musimy sobie z tego po pierwsze zdać sprawę, po drugie to szanować, a po trzecie to pielęgnować. Tylko wtedy, latami będziemy kroczyli koło siebie, wspierając się, zaskakując i cały czas się rozwijając.

Pamiętajcie, aby w związku, nie zatracić siebie. Nawet jeśli myślicie, że tak dogodzicie partnerowi, jeśli stracicie swoją osobowość, prędzej czy później, Wasz partner straci zainteresowanie Wami.