Kiedyś myślałem, że nie można mieć wszystkiego. Trzeba iść na kompromisy i nie zawsze dostawać  to czego oczekujemy. Czy to od życia, czy to od związku. Jeśli czegoś mi brakowało w drugiej osobie, tłumaczyłem sobie, że nie może być idealnie i wymagam pewnie za dużo. Brak jednej cechy, rekompensowałem sobie w głowie inną.

Jednak teraz wiem, że może być inaczej. Możemy mieć wszystko. Zależy to wyłącznie od naszych decyzji i odwagi.

Ci którzy chcą czuć się spełnieni i żyć każdego dnia na sto procent, muszą ryzykować. Muszą próbować, muszą popełniać błędy, czasem cierpieć i znów próbować. Aż do momentu gdy znajdą to czego szukali.

Druga grupa ludzi, wyznająca zasadę „chujowo, ale stabilnie”, nie ryzykują, nie cierpią tyle co pierwsi, ale jednocześnie nie mają tego, czego chcą.

Wolę przeżyć ostatnie 10 lat swojego życia w szczęściu, z osobą, którą kocham, niż całe życie spędzić je obok kogoś, kto mnie nie pociąga, kogo nie podziwiam, za kim nie szaleję. Jedak żeby to osiągnąć, trzeba podejmować bardzo trudne decyzje.

Ciężko jest rozstać się po 10 latach związku. Ciężko jest myśleć o rozstaniu, jeśli ma się dzieci. Ciężko jest podejść do osoby, która nam się podoba i zapytać, czy nie poszłaby z nami na kolację. Ciężko jest spróbować swoich szans u kogoś, kto jest już zajęty. Ciężko jest zapomnieć o kimś, kto był dla nas całym życiem i nas zostawił. Ciężko jest wszystko porzucić i zacząć od nowa. Ciężko jest być odważnym i zdecydowanym, jeśli w grę wchodzą emocje i uczucia.

Prawdziwe życie, nie zaczyna się wtedy kiedy jest wszystko dobrze. Ono się zaczyna właśnie tam, gdzie jest ciężko. Nie jest trudno mieć wspaniały związek, jeśli wszystko się układa, a życie wypełniają same dobre momenty. Sztuką jest kochać i być kochanym każdego dnia, który wypełnia monotonia, praca oraz stres. Jeśli w tych momentach jest dobrze, reszta to tylko dopełnienie.

Jeśli myślisz natomiast, że nic lepszego, nie może Ci się przytrafić to jesteś w błędzie. Jeśli myślisz, że nie zasługujesz na nic lepszego, to również się mylisz. Jeśli myślisz, że po rezygnacji z tego co masz, może być gorzej to tak nie będzie. Jeśli myślisz, że na ziemi nie ma idealnej osoby dla Ciebie to zapewniam Cię, że jest i to pewnie nie jedna. Jeśli myślisz, że jest Ci pisane być singlem do końca życia, to również nie ma to nic wspólnego z prawdą.

Zasługujesz na szczęście i nikt go Ci nie da za darmo, jeśli samemu, nie wyciągniesz po nie ręki. Wszystko zależy od Ciebie. Zacznij w końcu dbać o swój własny tyłek, a szczęście przyjdzie samo. Zasługujesz na nie. Miłość istnieje. Musisz tylko w to uwierzyć, a gdy przyjdzie odpowiedni czas, odważyć się działać. Podejmuj trudne decyzje. Nawet te, które sprawiają cierpienie Tobie lub innym. Czasem nie ma wyjścia. Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której nie jesteś szczęśliwy lub szczęśliwa musisz się odważyć. Bez odwagi i działania, zostaniesz w tym miejscu na zawsze. Tak chcesz żeby wyglądało Twoje życie?