Ludzie zazwyczaj dobierają się do siebie tak, aby być na tym samym poziomie atrakcyjności, reprezentować podobne poglądy czy wywodzić się z podobnych środowisk. Bajka o kopciuszku jest wzruszająca, jednak w rzeczywistości takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, a jeśli już, to nie należą do najłatwiejszych relacji. Bez względu na wszystko, sami jesteśmy odpowiedzialni za to, czy każdego dnia zyskujemy w oczach partnera czy tracimy. A stracić można łatwiej niż nam się to wydaję.

Pewność siebie. 

Pisałem już o tym, że jedną z najważniejszych rzeczy jest praca nad sobą. To ona daje nam podstawy do wszystkiego. Ona odpowiada za to, że jesteśmy szczęśliwi oraz spełnieni, nie tylko ze sobą, ale również w związku. Tak samo ważna jest pewność siebie. Zarówno kobiety jak i mężczyźni szukają pewnych siebie partnerów. To z czułymi, stabilnymi mężczyznami kobiety chcą mieć dzieci, aby później zdradzić ich z pewnymi siebie i pociągającymi kochankami. Jeśli nie chcesz aby druga osoba to zrobiła, musisz zachowywać się w odpowiedni sposób.

Odwrotny skutek zazdrości. 

Musisz zrozumieć jedno. Każdy, zbyt wyolbrzymiony przejaw Twojej zazdrości w stosunku do partnera, powoduje odwrotny skutek, niż tego oczekujesz. Zazdrość odbiera Ci pewność siebie. Bez niej, stajesz się mniej atrakcyjny dla drugiej osoby. Nikt nie będzie chciał być z kimś kto nie jest pewny siebie. Jeśli wiesz, że dajesz partnerowi wszystkiego czego potrzebuje, to dlaczego miałbyś bać się zdrady. Musisz być pewny tego co dajesz, tego co otrzymujesz i tego, że oboje jesteście szczęśliwi. Oboje. Nie tylko Ty.

W zasadzie, nie jestem nigdy zazdrosny, bo wiem co to przynosi. Oczywiście, nie byłem taki od zawsze. To przychodzi z czasem, kiedy zrozumie się ten mechanizm. Nie tylko nie jestem zazdrosny, ale nie mam nic przeciwko temu, aby kobieta z którą jestem wykorzystywała swoją seksualność. My mamy siłę, one seksualność. Jestem pewny tego, co daję drugiej osobie. Jeśli natomiast, zdarzyłoby się, że ktoś mnie zdradzi to wyświadczyłby mi tylko przysługę. Odszedłbym bez słowa, bo nie chciałbym być z taką osobą.

Dlaczego zdradzamy.

Zdradza się wtedy, kiedy nie jest dobrze w związku tylko kiedy drugiej osobie czegoś brakuje. I to Ty jesteś za to odpowiedzialny. Doprowadzając do sytuacji w której partner szuka czegoś w ramionach drugiej osoby, to Ty zjebałeś. Bez względu na to, czy chodzi wyłącznie o seks, bliskość, akceptację czy to, że w końcu druga osoba niczego od Ciebie nie oczekuje, nie ocenia Cię i nie dopierdala się o byle gówno. Twoje życie zależy od Twoich decyzji i tego jaką jesteś osobą. Musisz brać za to odpowiedzialność.

Zdradzając zazwyczaj tracisz. 

Nie jest trudno o dobry romans. Osób, które boją się odpowiedzialności i nie są w stanie zbudować silnego i szczęśliwego związku jest mnóstwo. No właśnie. Dobry związek to coś o wiele cenniejszego niż namiętny seks z przypadkowo spotkaną osobą. Nawet, jeśli spotykasz się z nią regularnie. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaryzykuje utraty szczęśliwego związku dla tych paru chwil.

Powtarzam, bycie zazdrosnym, powoduje, że tracisz w oczach partnera. Musisz być pewny siebie, bo inaczej druga osoba pomyśli, że coś jest nie tak. Nikt nie chce być z niepewną siebie osobą. Im bardziej zazdrosny jesteś, tym bardziej odpychasz od siebie partnera.

Jeśli pracujesz nad sobą i dajesz drugiej osobie wszystko co najlepsze, nie masz powodu do strachu. To od Ciebie zależy, czy druga osoba Cię zdradzi. Nie od jej charakteru, nie od jej przeszłości, ani tym bardziej, od przypadkowo spotkanej osoby.