Posiadanie ojca w trakcie wychowania jest niesamowicie ważne. Tak samo ważne dla chłopców jak i dziewczynek. Jeśli zostawiłeś swoją kobietę z dziećmi i nie masz z nimi żadnego kontaktu lub po prostu ten kontakt jest znikomy to jesteś zwykłym egoistycznym chujem. To Ty bierzesz odpowiedzialność za swoje dzieci i jeśli je masz, powinieneś zrobić wszystko, aby przez Ciebie nie miały zjebanego życia.

Chłopiec wychowujący się bez ojca nie ma skąd czerpać wzorców, ani nie ma skąd uczyć się jak mężczyzna powinien zachowywać się wobec kobiet. Dziewczynka, która wychowuje się bez ojca, ma później problemy z relacjami z mężczyznami. To co się dzieje w naszym dzieciństwie, zarówno ze strony ojca jak i matki ma wpływ na to kim później jesteśmy. Przez pierwsze kilka lat mojego życia, ojciec pracował w tygodniu w innym mieście i widywaliśmy się w weekendy. To wystarczyło, żebym w wieku kilku lat był dość bojaźliwym chłopcem z problemami ze snem. Wszystko później się zmieniło, bo mam szczęście.

Moje szczęście polega na tym, że wychowałem się w pełnej rodzinie gdzie mogłem dostrzec wszystkie wzorce jakie dziecko powinno mieć. Ojciec zawsze dużo pracował, ale gdy tylko mógł starał się z nami spędzać czas, nawet jeśli spędzenie z nami dwóch dni oznaczało przejechanie kilkuset kilometrów starym Fiatem 125p.

Osoba z którą jestem, również wychowała się w pełnej, kochającej się rodzinie. Dzięki temu oboje wiemy jak się wobec siebie zachowywać, nie mamy żadnych ograniczeń w wyrażaniu uczuć i jesteśmy wobec siebie szczerzy i otwarci. Ja wiem, jak kobieta powinna być traktowana, ona wie, czego potrzebuje facet i jak sprawić aby czuł się dobrze.

To niesamowicie ważne, żeby wiedzieć w jakim układzie wychował się Twój partner. Jeśli jest on niepełny, oznacza ograniczenia. Bez względu czy chodzi o brak ojca czy matki i czy dotyczy chłopca czy dziewczynki. W niepełnym układzie wychowuje się dziecko, które później będzie miało kłopoty w relacjach z innymi. Można to przezwyciężyć i popracować nad tym, jednak aby tak się stało, trzeba mieć tego świadomość.

Jakim chcesz być ojcem?

Zadając to pytanie, napiszę jakim ojcem jest dla mnie mój ojciec. Z zasady mało mówiący i komunikujący się często spojrzeniem czy delikatnym przytaknięciem, bez słowa. Tylko my wiemy co one oznaczają i rzadko musimy wiedzieć więcej. Od samego początku nauczył mnie kilka bardzo ważnych rzeczy, które później, w życiu dorosłego faceta mają bardzo duże znaczenie.

Traktuj kobiety z szacunkiem. Choćby nie wiem co się działo i jak bardzo jesteś wściekły, facet nie powinien okazywać emocji. Jeśli już, to nie w stosunku do kobiety. Powinien być powściągliwy i pokazać swoją siłę poprzez spokój. Nawet w najtrudniejszych chwilach.

Nie użalaj się nad sobą i nie obarczaj innych swoimi problemami. W tej kwestii można się nie zgodzić, bo czasy się trochę zmieniły i nie zawsze jesteśmy w stanie rozwiązać sami każdy problem. Wsparcie partnera czasem jest koniecznie. Jednak z zasady, nie obarczam swoimi problemami bliskich, bo to facet odpowiada za bezpieczeństwo w rodzinie.

Bierz odpowiedzialność za swoje czyny. Zjebałeś? To teraz weź za to odpowiedzialność i nie marudź. Jeśli jesteś prawdziwym facetem nie zrzucaj winy na innych tylko przyjmij każdy cios. To pozwoli Ci być jeszcze silniejszym.

Czasem będziesz czuć się samotny. I to nic złego. Jedni mówią, że ludzie sukcesu tak się czują bo jest ich mało. Jednak gdy walczysz każdego dnia, bronisz swoich bliskich i starasz się dla nich jak najlepiej, musisz czasem walczyć sam. Mocny facet odnajduje się w samotności, słabego poznasz w tłumie.

Musisz znieść wszystko. To ostatnia i najważniejsza z zasad, która wywodzi się ze wszystkich powyżej. Bez względu na to czego doświadczasz, musisz znieść wszystko. Nie użalaj się, nie szukaj winnych. Znajdź rozwiązanie i idź dalej.

 

Kiedyś rozmawiając z moim przyjacielem przy wódce, powiedział mi, że nie chce być jak jego starzy, tylko chce żeby jego dzieci były takie jak on. Na to odpowiedziałem mu, że w takim razie chcesz je wychować dokładnie tak jak zrobili to twoi rodzice. No w sumie to tak – odpowiedział.

Chciałbym być właśnie takim ojcem jakim był dla mnie mój. Tato, dziękuję.