Wiecie jakie jest najgorsze z możliwych uczuć? Takie, z którym już nic nie można zrobić? Żal.

Żal, że się czegoś w życiu nie spróbowało. Żal, że nie poświęciliśmy komuś więcej czasu. Żal, że nie było nas przy kimś, kiedy powinniśmy być. Żal, że coś było dla nas ważniejsze, po czym już nie ma śladu. Można to zobaczyć w oczach 80, 90 letnich osób. Chcieli coś zrobić, ale już nie mają na to czasu i zdrowia. To jedno z najstraszniejszych uczuć. Koniec. Nie zrobisz już nic. Chcesz to poczuć?

Zastanawiałem się dziś, jakby to wyglądało, gdyby żył. Czy dalej spędzalibyśmy ze sobą tyle czasu. Czy miałby partnerkę i jaka by była. Czy polubiłaby się z moją. Czy spędzalibyśmy razem wakacje. Co by robił, gdzie pracował, czy mieszkałby niedaleko oraz czy trenowałby ze mną CrossFit.

Mikołaj odszedł 9 lat temu. Miał wtedy 21 lat i sądziliśmy, że mamy czas. Przyjaźniliśmy się od zerówki i dzień w dzień był mi bliski jak brat. Jedni z nas mają szczęście poznać taką osobę. Taką z która siedzisz przez godzinę w milczeniu i wszystko jest jak najbardziej ok. Ja to szczęście miałem i piszę o tym tylko z jednego powodu.

Żyj tak, aby później nie żałować tego, czego nie zrobiłeś. Naprawdę żałujesz czegoś co zrobiłeś? Zazwyczaj działa to w drugą stronę, a tego już nie da się odwrócić. Gdyby wziąć pod uwagę ostatnie kilka miesięcy mojego życia, wykorzystałem je dokładnie tak jak tego chciałem i poświęciłem każdemu aspektowi tyle i chciałem.

Jeśli związek jest dla Ciebie ważny, to w niego inwestuj. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko przez całe życie wspominało chwilę z Tobą, spędzaj z nim czas. Mając około trzydziestki, możesz przez kilka lat nic nie robić, a dalej będziesz młody i zrobisz karierę. Mając lat kilkadziesiąt więcej, gdy Twoje dzieci dorosną lub gdy Twój związek będzie się rozpadał, czasu nie cofniesz.

Pracuj od rana do wieczora, pięć, sześć dni w tygodniu. Idź po swoje i odnoś sukcesy. Jednak nie zapominaj o tych, którzy przy Tobie zostaną gdy kariera się skończy, a Ty będziesz zbierał plony swoich wcześniejszych wyborów.

Muzyka: Daughter – Smother

Zdjęcie tytułowe:Jose A.Thompson